Najczęściej zadawane pytania

Co to są tonery do drukarek? Czym są tonery do drukarek?

To pytanie bardzo często znajdujemy w wynikach wyszukiwania. Chętnie na nie odpowiemy - zwłaszcza, że odpowiedź nie jest wcale oczywista. Po pierwsze, gdy mówimy o tonerze możemy mieć na myśli dwie rzeczy - sam proszek używany w drukarkach laserowych i kserokopiarkach oraz całą kasetę w której ten proszek się znajduje. W pierwszym przypadku toner to mieszanina szklanych kulek o średnicy kilkudziesięciu µm, a także mniejszych zabarwionych kulek z żywicy termoplastycznej o średnicy ok. ok. 0,1 µm. Czasami skład mieszanki potrafi być inny w zależności od producenta i technologii.
Zazwyczaj jednak, gdy mówimy o tonerze myślimy o tzw. kasecie tonera do drukarki laserowej. Taki element jest wykonany z tworzywa sztucznego i stanowi pojemnik dla wyżej wymienionego proszku. W niektórych drukarkach toner jest od razu wyposażony w wbudowany dodatkowy ważny element, czyli bęben obrazowy. Wtedy nazywamy taki rodzaj kasety kartridżem (z ang. cartridge). Zazwyczaj jednak, aby obniżyć koszty eksploatacyjne drukarki toner i bęben wymieniamy osobno. Ten drugi zwykle ma też dużo wyższą wydajność niż toner.

Czy tonery do drukarek laserowych wysychają?

Nie, tonery w drukarkach laserowych nie wysychają. Z racji tego, że w przeciwieństwie do drukarek atramentowych, w urządzeniach laserowych stosowany jest barwnik w postaci suchego proszku, a nie płynnego tuszu. Należy jednak zwrócić uwagę, że niektóre tonery laserowe mimo wszystko ma swoją przydatność do użytku - pomimo tego, że jest dużo większa niż w wypadku atramentów.

Gdzie oddać zużyte tonery do drukarek? Gdzie wyrzucać zużyte tonery do drukarek?

Tonery i tusze do drukarki zakupione w naszym sklepie po zużyciu możesz oddać nam, a my zadbamy o to, żeby zostały zutylizowane. W wielu supermarketach i sklepach z elektroniką znajdują się też specjalne kontenery na elektroodpady, do których możesz je wrzucić.
Możesz też udać się do PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który musi znajdować się w każdej gminie. W takim miejscu możesz zostawić też między innymi przeterminowane leki, zużyte baterie, zużyte opony albo odpady wielkogabarytowe.
Należy pamiętać, że zużytych kaset nie można wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci, ponieważ zawierają one groźne dla środowiska substancje chemiczne!

Jakie są najtańsze tonery do drukarek?

Myśląc o zakupie drukarki warto zainteresować się nie tylko ceną konkretnego urządzenia, ale także kosztami jego utrzymania. Bardzo łatwo wpaść w pułapkę zaskakująco korzystnej cenowo drukarki, do której tonery kosztują majątek. O tanich w utrzymaniu drukarkach piszemy więcej w naszym wpisie na blogu: https://tonerytanie.pl/pl/n/Drukarki-najtansze-w-utrzymaniu-nasze-typy/34

Czym zmyć tusz lub toner do drukarek z rąk?

Przy samodzielnym uzupełnianiu kasety albo jej wymianie bardzo łatwo wybrudzić sobie ręce. Składy atramentów do drukarek bywają różne, więc z tego powodu działają na nie różne substancje. W dokładnym umyciu rąk pomagają w takich wypadkach:
1. Olejek z drzewa herbacianego,
2. Mleczko do czyszczenia kuchni i łazienek,
3. Spirytus,
4. Płyn do mycia okien,
5. Lakier do włosów,
6. Oliwka dla dzieci,
7. Zmywacz do paznokci,
8. Rozpuszczalnik.

Z czego zrobiony jest tusz do drukarki?

Wbrew pozorom tusz do drukarek atramentowych to nie zwykła zabarwiona woda, a mieszanina chemiczna o dość skomplikowanym składzie. Aby kolory się ze sobą nie zlewały, nie zmiękczały i nie zwijały papieru, a także odpowiednio chłonęły wilgoć potrzebny jest cały szereg substancji: surfaktanty (odpowiadające za niemieszanie się tuszu na papierze), humektanty (odpowiadające za chłonięcie wilgoci), anti-koganty (pozwalające uniknąć opadania barwnika na dno), anti-curle (zapobiegające zwijaniu się papieru), konserwanty (pozwalające na przedłużenie żywotności atramentu) oraz bufor chemiczny (umożliwiający utrzymanie stałego pH). W zależności od producenta i urządzenia, do którego tusz jest przeznaczony mieszanka może się różnić.

Ile kosztuje tusz do drukarek? Ile kosztuje toner do drukarki?

To zależy. Na rynku obecnie znajduje się cała masa drukarek laserowych, kserokopiarek i drukarek atramentowych różnych producentów i ceny materiałów eksploatacyjnych do nich są bardzo różne. Gdy zależy nam na niedrogim w utrzymaniu urządzeniu warto sprawdzić nasz wpis na ten temat: https://tonerytanie.pl/pl/n/Drukarki-najtansze-w-utrzymaniu-nasze-typy/34.

Czy tusze do drukarek mają termin ważności? Czy tonery do drukarek mają termin ważności?

Tusze do drukarek mają swój termin ważności z racji faktu, że znajduje się w nich płyn, który po pewnym czasie może wyschnąć.
Inaczej sprawa wygląda w wypadku tonerów do drukarek laserowych. W nich znajduje się suchy proszek, który nie ma prawa zaschnąć. Mimo to, na niektórych tonerach znajdują się terminy przydatności, ale są one dużo dłuższe niż w wypadku katridży do drukarek atramentowych.

Tonery do drukarek - jaki kod odpadu?

Ustawa z 11.09.2015 o zużytym sprzęcie elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688), mówi że tonery należy traktować jako sprzęt elektryczny i elektroniczny. Z tego też powodu należy je sklasyfikować pod kodami odpowiadającymi takim właśnie odpadom, czyli 16 02 14 lub 20 01 36 jeśli pochodzą one z gospodarstwa domowego.

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu? Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące tonerów do drukarek i tuszy do drukarek. Zadzwoń do nas pod numer telefonu +48 602 817 567 lub napisz przez formularz kontaktowy!

Infolinia

tel. +48 602-817-567
live czat na dole strony

Dostawa

Zakupy powyżej 299zł to
darmowa dostawa!

Wysyłka

Zamówienia wysyłamy
zawsze w 24 godziny!

Bezpieczeństwo

Sklep jest zabezpieczony
pełnym certyfikatem SSL
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl